Głębia Spojrzenia

„Głębia Spojrzenia” to konkurs dla ludzi z pasją, dla obserwatorów, dla fotografów, amatorów i pasjonatów. Dla studentów, którzy nie zajmują się fotografią zawodowo. Organizatorzy – studenci dziennikarstwa, chcą nauczyć się nie tylko uważnie obserwować świat, ale także poznawać punkty widzenia innych. Dlatego w każdej edycji „Głębi Spojrzenia”, corocznie rozwijając ideę konkursu, zachęcają wszystkich studentów do zaprezentowania nam pięknych historii, ciekawych opowieści za pomocą fotografii. Chcą udowodnić, że nie najdroższy sprzęt, nie program graficzny, ale przenikliwe spojrzenie może zadecydować o dobrym zdjęciu. Uważna obserwacja stanowi próbę zrozumienia otaczającego nas świata i dostrzeżenia głęboko ukrytych prawd, co niewątpliwie jest wspólnym mianownikiem fotografii i dziennikarstwa.


Prace oceniane są w trzech kategoriach:

Kategoria I: Postacie w migawce - human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki.

Zobaczyć postać pod każdą postacią - oto istota tej kategorii. Pokazać człowieka, jakim nikt go nie widział - to klucz do sukcesu. Każda chwila jest dobra, by ujrzeć niezwykłość drugiej osoby. Ciekawość dziecka i wrażliwość artysty niech zostaną wyzwolone migawką.

Kategoria II: Dzieła codzienności - fotofelieton: wycinek rzeczywistości
Codzienność jest nudna czy inspirująco monotonna? Opraw ją w ramy aparatu i napisz co w niej widzisz. Powszedniość, szarość poranków, czy uliczny gwar - codzienność ma swoje uroki, które fotograf może zatrzymać na zawsze.

Kategoria III: Historie prawdziwe - mały fotoreportaż (3 fotografie)
Masz trzy ostatnie szanse, aby pokazać wszystko. Zero słów. Tylko ty, aparat i odnaleziona historia. Wzniosła, prozaiczna, romantyczna? Nadzwyczajną sztuką jest wyrazić opowieść obrazem. Jeszcze większą - opowiedzieć ją w trzech ujęciach. Co opiszą Twoje?

Piąta edycja konkursu zmieniła sposób nadsyłania prac, dopuszczając zgłoszenia e-mailowe. Dlatego też organizatorzy już trzeci rok oczekują na konkursowe fotografie i karty zgłoszeniowe pod adresem: glebiaspojrzenia@knsd.pl.

Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.glebiaspojrzenia.com.pl oraz na Facebooku pod adresem facebook.com/glebia.spojrzenia.

Kontakt

adres:
ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4,
pok. 1.354
30-348 Kraków

e-mail:
knsduj@gmail.com


Partnerzy