Aktualności

Nowy semestr z KNSD UJ!

Po wielu trudach związanych z egzaminacyjnym szaleństwem, nieprzespanych nocach i morzu wypitej kawy, czas rozpocząć nowy semestr. Przyszłe miesiące przyniosą wiele ciekawych projektów Koła Naukowego, które pozwolą studentom na wykazanie swoich umiejętności, dają szansę na wygranie wielu nagród oraz dostarczą im dobrej zabawy.

Już niedługo bowiem ruszy kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Głębia Spojrzenia". Uczestnicy będą nadsyłać swe prace w trzech kategoriach, a każda fotografia, będzie oceniana przez profesjonalne jury, składające się z wykładowców dziennikarstwa oraz zawodowych fotoreporterów. W zeszłorocznej edycji konkursu po raz pierwszy trzecią kategorią były “Historie prawdziwe”, w której studenci przysyłali trzy fotografie, tworzące małe fotoreportaże. 5. “Głębia Spojrzenia” odbyła się pod hasłem Joanny Helander: “Nagle dostrzegłam, że wszystko dookoła jest fascynujące. Ale dopiero na fotografii.” Temat tegorocznej edycji oraz termin nadsyłania prac ukaże się już niebawem.

Po majówkowym odpoczynku zaś, na chwilę przed zmaganiami z letnią sesją egzaminacyjną, KNSD UJ już po raz dziewiąty zorganizuje dla studentów wyjątkowy bal ­ Bal Dziennikarza. Parkiet w Klubie Żaczek, jak co roku, zapełnią setki roztańczonych osób, zaś profesjonalna sesja i tematyczny wystrój sali, sprawią, że impreza ta pozostanie w pamięci studentów jeszcze przez długie miesiące. Zeszłoroczny, już ósmy Bal odbył się pod hasłem ,,Movie Stars’’. Zdjęcia na czerwonym dywanie, Oscary, catering ­ to wszystko sprawiło, że nasi goście czuli się i wyglądali jak prawdziwe gwiazdy filmowe. Jak będzie w tym roku? Więcej informacji już niedługo, jedno jednakże organizatorzy już dziś mogą zagwarantować ­ niezapomnianą atmosferę i świetną zabawę do białego rana.

Kiedy emocje po czerwcowym Balu Dziennikarza już opadną nadejdzie wreszcie czas sesyjnych zmagań i obron licencjackich oraz magisterskich prac tegorocznych absolwentów. Jak co roku, w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej w myśl inicjatywy ”Kredki zamiast kwiatów” studenci zastąpią piękne bukiety drobiazgami dla dzieci przebywających na oddziałach pedriatrycznych w jednym z krakowskich szpitali ­ kredkami, książkami i zabawkami.

Jak widać nowy semestr to czas nie tylko nauki, ale też pracy i pełnego zaangażowania członków KNSD UJ w tworzenie wielu ciekawych projektów. Zanim przyjdzie czas na wakacyjny odpoczynek, organizatory wszystkich inicjatyw zakasają rękawy, by zaprosić studentów do rozwoju swych pasji, do pomocy i dobrej zabawy.

<< Wróć do poprzedniej strony

Kontakt

adres:
ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4,
pok. 1.354
30-348 Kraków

e-mail:
knsduj@gmail.com


Partnerzy